Ekonomi

Türk Telekom, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan’da deprem bölgesinde çocukların yanında.

Türk Telekom’un sosyal ve dijital aktivite tırı ile Ramazan ayı boyunca Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Gaziantep ve Hatay’da farklı lokasyonlardaki çadır kent ve konteyner kentlerde etkinlikler gerçekleştirildi.

Atölyelerden çocuklara ve gençlere yönelik oyun etkinliklerine, teknolojik uygulamalardan sinema ve maç gösterimlerine, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel çocuk tiyatrosu, kukla yapım atölyesi, fotoğraf atölyeleri gibi birçok alanda etkinliklerin yer aldığı tır programı , yüz bakımı. resim etkinlikleri ve çeşitli gösterilerle devam ediyor. Hatay Eski Havalimanı Çadırkent’te konaklayan çocuklar, Türk Telekom tırında düzenlenen atölye çalışmaları ve etkinliklerle keyifli vakit geçirirken, yetişkinlere VR teknolojisi ile dijital bir deneyim sunuluyor.

Türk Telekom’un iştiraki TT Ventures’ın yatırım yaptığı online ebeveyn ve yetişkin danışmanlığı platformu Kidolog, TIR’ın bulunduğu alanda yaratıcı drama, çocuk yogası ve çeşitli atölye çalışmaları ile çocukların farklı yöntemlerle öğrenmelerine de zemin hazırlıyor.

Türk Telekom’un teknolojik deneyim ve uygulama alanları ile donatılmış TIR’ı, deprem bölgelerinde yaşayan çadırkent ve konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlar için 30 Nisan’a kadar faaliyetlerine devam edecek. Ramazan ayı boyunca illeri ziyaret eden TIR, Kahramanmaraş’tan yola çıktı ve bayram sonrası Hatay’da devam edecek.

Öte yandan Türk Telekom’un eğitim ve bilgi teknolojileri şirketi SEBİT, Malatya Teknopark Bölgesi’ndeki tır alanında LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilere sınav korkusu ve sınava hazırlık süreçleri konusunda rehberlik ederek destek verdi. SEBİT, deprem bölgesindeki çocuklara ücretsiz eğitim paketi desteği de sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu